Kadınlarda Saç Ekimi

Saç ekimi, erkeklerin yanı sıra kadınlar için de giderek daha popüler hale gelen estetik bir işlemdir. Saç dökülmesi, cilt hastalıkları veya diğer sağlık sorunları nedeniyle saç kaybı yaşayan kadınlar, saç ekimi ile saç yoğunluğunu geri kazanma veya eksik saç bölgelerini doldurma seçeneğine sahiptir.

Elit Klinik olarak, kadınlarda saç ekimi konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla, her hasta için kişiselleştirilmiş ve doğal sonuçlar elde etmeyi hedefliyoruz. Ücretsiz saç analizine şimdi başlayarak yalnızca 2 dakikada saçınızı nasıl kurtarabileceğinizi öğrenebilirsiniz!

Ücretsiz Saç Analizi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlar Neden Saç Ekimi Yaptırmalı?

Saç dökülmesi çoğunlukla erkeklerde yaşanan bir sorun olarak görülür ancak kadınlar da kalıtsal saç dökülmesinden muzdariptir. Bu durum genellikle yüksek alın veya tepe kısmına gerileyen saç çizgisiyle kendini gösterir. Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri kliniğimizce araştrılır ve tedavi edilir.

Sorununuza en etkili çözüm, özel SDHI tekniği sayesinde kadın saçına mükemmel şekilde uyarlanan ve etkili sonuçlar elde eden kadınlar için saç ekimidir.

4 Adımda Yenilenmiş Saçlar

Kadınlarda saç dökülmesi sorununa çözüm olan saç ekimi tedavisi, erkek hastalara uygulanan prosedüre benzerdir.Tedavinin her aşaması, saç ekimi için özel olarak eğitilmiş bir ekip ve Dr. Balwi tarafından gerçekleştirilir. Bu durum, en yüksek kaliteyi ve doğal bir saç ekimi sonucunu garanti eder.

1: Saç Ekimi Öncesi

Kadın saç ekiminde ilk adım NEO FUE’dir. Dr. Balwi tarafından geliştirilen bu teknik tedavi öncesi saçlarınızı güçlendirir.
NEO FUE hazırlığı, donör bölgenize uygulanan canlandırıcı bir serumdan oluşur. Bu sayede saç greftlerinize besin takviyesi yapılır ve transfere hazırlanır.

2: Odağımız Greftler

Modern FUE tekniği, saç köklerinizi gevşetmek ve çıkarmak için kullanılır.
Greftleriniz, saçınızın kalınlığına göre uyarlanmış mikromotorlu içi boş bir iğne ile gevşetilir ve nazikçe çıkarılır.

3: Saç Köklerinin Zenginleştirilmesi

Saç kökleriniz kan dolaşımından ayrılır ayrılmaz,alınan greftler biotin açısından zengin bir çözelti içinde bekletilir.
Bu sayede saç kökleriniz canlılığını korur ve saç ekimi için en uygun şekilde hazırlanır.

4: SDHI Tekniği ile Greft Yerleştirme

Kadınlar için saç ekimi özel SDHI yöntemi ile tamamlanır. Elit Klinik’e özel SDHI tekniği, Safir ve DHI yöntemlerinin güçlü yanlarını birleştirir.
Safir tekniği saç çizginiz için doğal bir sonuç sağlar. Başın üst kısmındaki hafif alanlar, yüksek saç yoğunluğu sağlayan DHI tekniği ile tedavi edilir.

Kadınlar İçin En İyi Saç Ekimi

Kadınlar için saç ekimi, güzellik ve sağlık alanlarını bir araya getiren bir hizmet olarak, saç sağlığını korumak ve estetik beklentileri karşılamak isteyen herkes için mükemmel bir seçenektir.

Elit Klinik olarak, her kadının benzersiz ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlıyor ve en iyi sonuçları elde etmelerine destek oluyoruz.

Elit Klinik ile Saç Ekimi: Avantajlarımız

 • Yenilikçi SDHI Yöntemi

 • Profesyonel Ekip

 • Profesyonel Ekip

 • Kısa Süreli Bakım Süreci

 • Özel NEO FUE ®

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kadınlarda saç ekiminin fiyatı nedir?

  Kadın saç ekiminin maliyeti, ihtiyaç duyulan greft sayısına (5000 greft, 7000 greft saç ekimi)

  ve kullanılan yönteme bağlıdır. Uzmanlarımız saç dökülmenizi analiz edecek ve toplam maliyeti size bildirecektir.

 • Saç ekimi kaç yaşında yapılmalıdır?

  Her yaşta saç ekimi yaptırabilirsiniz. Uzmanlarımız, saç durumunuzun tedaviye uygun olup olmadığını bir takım tetkiklerden sonra size iletecektir.

 • Ekilen saçlar ne zaman çıkar?

  Saç ekimi sonuçları genellikle 2 hafta içerisinde görülmeye başlar. Saç ekimi sonrası süreç uzmanlarımız tarafından takip edilecektir.

 • Ekilen saç dökülür mü?

  Elit Klinik saç ekim işlemleri 30 yıl kalıcılık garantilidir. Tüm saç nakli süreciniz uzmanlarımız tarafından takip edileceğinden kliniğimizde ekilen saçların dökülmeyeceğinin garantisini verebiliriz.

 • Saç ekimi sonrası bakımı nasıl olmalıdır?

  FUE saç ekiminden sonra donör ve alıcı bölgelerin iyileşmesi için size ücretsiz bir bakım seti sunuyoruz. Saç ekiminden sonra dikkat etmeniz gereken kriterler yine uzmanlarımız tarafından size bildirilecektir.