Dolgun Ve Hacimli Dudak Dolgusu Uygulamaları

Elit Klinik, Vadi İstanbul’da konumlanan ve estetik alandaki yenilikçi uygulamalarıyla tanınan bir estetik ve tıp merkezi olarak, dolgun ve hacimli dudaklar elde etmek isteyenler için dudak dolgusu uygulamaları sunar. Günümüzde güzellik ve estetik anlayışının önemli bir parçası haline gelen dudak dolgusu, kişinin yüz simetrisini geliştirirken, doğal ve çekici bir görünüm sağlar. Elit Klinik’te kullanılan yüksek kaliteli dolgu uygulamaları, dudakların dolgunlaştırılması ve dudak çizgisinin belirginleştirilmesi gibi isteklere yanıt vermek üzere tasarlanmıştır. Uzman hekimlerimiz, her hastanın yüz yapısına ve estetik hedeflerine uygun, kişiye özel dudak dolgusu planları hazırlar.

Elit Klinik’te dudak dolgusu uygulamaları, detaylı bir ön değerlendirme ve danışmanlık süreci ile başlar. Bu süreçte, hastaların beklentileri dinlenir, dudak yapısının analizi yapılır ve en uygun dolgu tipi seçilir. Dudak dolgusu işlemi, minimal invaziv teknikler kullanılarak, hızlı ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. Uygulama sonrası, hastalar anında fark edilir bir dolgunluk ve hacim artışı ile daha genç ve dinamik bir ifadeye kavuşur. Elit Klinik, dudak dolgusu sonrası sağladığı kapsamlı takip ve danışmanlık hizmetleriyle, hastalarının memnuniyetini ve güvenliğini en üst düzeyde tutmayı amaçlar.

Hızlı Randevu

Elit Klinik’te Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, daha büyük, daha dolgun bir dudak oluşturmak için dudaklara hacim katan bir tür enjekte edilebilir kozmetik prosedürdür. Enjeksiyonlar esas olarak hyaluronik asitten oluşur. Hyaluronik asit, dudak enjeksiyonları ile hastanın dudaklarını dolgunlaştırmak için vücudun doğal dokuları kullanıldığı için dudaklara herhangi bir yapay kimyasal enjekte edilmez. Bu, dudak büyütme için en güvenli tekniklerden biridir, çünkü hastanın kendi doğal vücut dokularına karşı alerjik reaksiyon yaşama olasılığı çok azdır.

Dudak Dolgu Maddeleri Kullanım Alanları

Hyaluronik asit dolgu maddeleri aşağıdakileri ekleyerek dudaklarınızın görünümünü iyileştirebilirsiniz. Hyaluronik asit cilde nem ve hacim kazandırmaya yardımcı olur. Dolgu doğrudan dudaklara ve sınırına enjekte edildiğinde, hacim yaratır ve belirginliği geri getirir, yine de yumuşak, doğal bir görünüm üretirken daha dolgun, daha dolgun bir dudak sağlar. Etkiler genellikle yaklaşık altı ay sürer. Ardından dudaklarınızın hacmini korumak için takip enjeksiyonlarını yapmanız gerekir.

Dudak Dolgusu Faydaları

Diğer dermal dolgu maddelerinde olduğu gibi, hyaluronik asit enjeksiyonları da kozmetik cerrahlar tarafından hacim kaybı yaşanan alanları hacimlendirmek için kullanılır. Enjekte edilen maddenin miktarı kontrol edilebilir, bu sayede doktorunuz dudaklarınızda ne kadar hacim oluşturacağına daha doğru karar verebilir.

Dolgu maddeleri gibi ürünler, hyaluronik asit içerdiklerinden son derece doğal bir görünüm elde etmede mükemmeldir. Daha önce de belirtildiği gibi bu, vücudunuzda doğal olarak bulunan ve işlem sırasında morarma oluşmasını engelleyen bir maddedir. Dolgunun vücutta doğal bir emilimi vardır ve yaklaşık 6 ayda bir dolgu ile dudakların dolgunluğu korunabilir. Dudak enjeksiyonları, sigara ve doğal yaşlanma gibi etkenlere bağlı olarak ağız bölgesinde oluşan kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmek isteyenler için ek bir fayda sağlar.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Değerlendirme

Hasta ile birebir görüşülerek dudak yapısı incelenir, estetik hedefler ve beklentiler detaylıca ele alınır. Bu süreç, tedavinin kişiye özel olarak planlanmasını sağlar.

Tedavi Planlaması

Hastanın dudak yapısına ve isteklerine göre en uygun dolgu malzemesi seçilir. Tedavi planı, dudakların doğal görünümünü koruyarak maksimum estetik sonuç elde etmeyi hedefler.

Dolgu Enjeksiyonu

Dudak dolgusu, lokal anestezi altında, dudak bölgesine ince iğneler aracılığıyla uygulanır. İşlem süresi genellikle kısa olup, hemen ardından normal yaşantıya dönülebilir.

Elit Klinik’te Dolgu Dudak

Koltuk Altı Botoksu

Elit Klinik, alanında uzman ve deneyimli hekim kadrosuyla genel sağlık geçmişinize uygun, size özel kişiselleştirilmiş bir tedavi, kapsamlı danışmanlık hizmeti ve ulaşılabilir fiyatlar sunmaktadır. Yüksek memnuniyet oranı ve uluslararası düzeydeki modern tesisleriyle estetik ve tıp merkezi olarak Vadi İstanbul’da konumlanan Elit Klinik, sağlığınıza estetik, estetiğinize sağlık katmayı amaçlamaktadır.

Yaşlandıkça, yüzümüz hacmini kaybetmeye başlar ve bu da sarkık cilt ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur. Buna dudaklarımız da dahildir. Günümüzde de dudak dolgusu içeren dudak enjeksiyonları çok popülerdir. Dudaklara gençliği geri kazandırmaya yardımcı olan dudak dolgusunu kullanmanın olası faydaları, olası yan etkileri, prosedürü ve daha fazlası hakkında bilgi edinin.

Hemen Randevu Oluşturun, Size En Kısa Sürede Ulaşalım

Hızlı Randevu

Email Opt Out(Gerekli)
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden

Dudak Dolgusu Sık Sorulan Sorular

 • Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Dudak dolguları genellikle geçici sonuçlar sunar. Kullanılan dolgu malzemesine bağlı olarak, etkisi 6 ila 12 ay arasında değişebilir. Dudak dolgusu prosedürü minimal cerrahi olmayan bir işlemdir ve sadece birkaç dakika sürer. Bununla birlikte, prosedür kalıcı değildir ve dolgun bir dudak elde etmek için gelecekte birkaç enjeksiyon almanız gerekebilir.

 • Dudak Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

  Dudak dolgusu uygulaması sırasında lokal anestezi kullanıldığı için, hastalar genellikle minimal rahatsızlık hisseder. İşlem sonrası hafif ağrı ve şişlik olabilir, ancak bu etkiler kısa sürede azalır.

 • Dudak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
  • İşlemden sonra dudaklarınız şişebilir ve enjeksiyon bölgelerinde bir miktar kızarıklık veya morarma olabilir. Endişe etmeyin bu durum birkaç gün içinde geçecektir. Daha hızlı tedavi için bir buz torbası kullanarak dudaklarınıza soğuk kompres uygulayın.
  • Dermal dolgu maddelerinin uygulanmasından sonra 24 ila 48 saat boyunca yorucu egzersizlerden kaçının.
  • Su içmeye özen gösterin. Bol su içmek kızarıklık ve morarmaların iyileşmesine yardımcı olacaktır.
  • Şişliği kötüleştirebilecek fazla sodyumdan kaçınmaya çalışın.
  • Tedaviden sonra ilk iki gün buhar odaları, saunalar veya ısıtmalı egzersiz dersleri gibi yüksek sıcaklıklardan kaçının.
  • 24 saate kadar dudaklarınızda makyaj yapmaktan kaçının.
  • Sigara içmek enfeksiyon riskini artırabilir, bu nedenle dudak dolgusu yaptırdıktan hemen sonra sigara içmemeye özen gösterin.
  • Alkol kan inceltici etki gösterir ve dudak dolgusu yaptırdıktan sonra en az 24 saat boyunca alkol tüketmeyin.
 • Dudak Dolgusu Yaptırmak Güvenli Midir?

  Dudaklara uygulanan dolgu maddeleri vücutta bulunanlara benzer maddelerden yapıldığından, hastalarda herhangi bir yan etkiye ve/veya alerjik reaksiyona nadiren rastlanır. Uzman bir hekim tarafından uygulandığında, dudak dolgusu güvenli bir işlemdir. Ancak, işlem öncesi detaylı bir sağlık kontrolü ve danışmanlık süreci önemlidir.

 • Dudak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Ne Zaman Normale Dönülebilir?

  Dudak dolgusu sonrasında, çoğu hasta hemen normal faaliyetlerine dönebilir. Ancak, işlem bölgesindeki minimal şişlik ve morluk birkaç gün sürebilir.

 • Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadardır?

  Dudak dolgusu fiyatları, tedavi edilecek alanın genişliğine ve kullanılacak dolgu maddesi miktarına göre değişiklik gösterebilir. Uygun fiyat garantisiyle en kaliteli estetik sonuçları sunmayı hedefleyen Elit Klinik’te dolgu dudak fiyatı yapacağınız kapsamlı danışmanlık sonrası size bildirilecektir.