Diş ve Diş Taşı Temizliği

Diş sağlığı ve estetiği alanında dünya çapında 20.000’den fazla kişinin tercih ettiği lider marka Elit Klinik, estetiğe sağlık odaklı yaklaşımı ve yenilikçi tedavi yöntemleri ile öne çıkar. Yürütülen son teknoloji diş temizliği işlemlerinde amaç; plak, tartar ve diş taşlarından arınmış, tertemiz dişlerinizle gülümsemenizdir.

Diş temizliği işlemi ağızdakli plak ve tartarın giderilerek olası ağız kokusu, diş çürüğü, diş eti hastalıkları ve diğer oral sorunları engellemektir. Diş beyazlatma tedavisi ile beraber tercih edilen diş ve diş taşı temizliği prosedürü, oldukça güvenli ve kısa seanslarla gerçekleştirilir. Elit Klinik’in uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen periyodik diş temizliği, genel ağız hijyenini destekleyen hızlı bir prosedürdür.

Hızlı Randevu 

Diş Temizliği Nedir? 

Diş temizliği, dişlere herhangi bir zarar vermeden, kısa ve acısız tek bir seansta tamamlanabilen bir diş sağlığı ve estetiği prosedürüdür.

Diş Temizleme Nasıl Yapılır?

Uzmanlarımız, dişlerdeki tartarı steril aletlerle temizleyerek diş ve diş boşluklarındaki diş taşlarını, kalıntı ve birikintileri giderir. Ağız ve diş dezenfeksiyon işlemi tamamlanarak prosedür tamamlanır.

Herkes Diş Temizletme İşlemi Yaptırabilir Mi?

Ağız kokusu, tartar ve plaktan şikayetçi, sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak isteyen herkes diş temizletme işlemi yaptırabilir.

Elit Klinik Diş Taşı Temizliği

Genel Kontrol

Elit Klinik’in uzman diş hekimleri, diş temizliği işleminden önce mevcut ağız ve diş eti hastalıklarını tedavi eder.

Tartar ve Plak

Sterilize edilmiş son teknoloji ekipman ile dişlerdeki tartar ve diş taşları giderilir.

Detaylar

Diş taşları ve tartar temizlendikten sonra diş arasında konumlanmış tortular temizlenir.

Antiseptik

Uzmanlarımız diş temizliğini antiseptik ağız florürü uygulayarak tamamlar.

Diş Temizliği Fiyatları

Elit Klinik, diş temizliği işlemlerinde genel ağız sağlığını destekleyen bir özen göstermektedir. Alanında uzman kadromuz, detaylı bir muayeneyle ağız ve dişlerdeki mevcut sorunları tedavi ederek potansiyel problemleri önlemeye yönelik adımlar atmaktadır.

Danışmanlık hizmetiyle başlayan diş temizliği tedaviniz, temiz dişler ve sağlıklı diş etlerine kavuştuğunuz acısız bir prosedürle tamamlanmaktadır. Güncel teknolojiye sahip ekipmanlarımız ile hızlı bir şekilde tamamlanan diş temizletme işlemlerinde amacımız, sağlıkla yenilenmiş kusursuz dişlerinlerinizin keyfini çıkarmaya hemen başlamanız.

Hızlı Randevu 

Diş ve Diş Taşı Temizliği Sık Sorulan Sorular

 • Diş Temizliği Neden Yapılır? 

  Diş temizliği, plak ve tartarın diş yüzeyinden uzaklaştırılması için yapılan bir tedavidir. Bu işlem, diş çürüklerini önlemenin yanı sıra diş eti hastalıklarını ve kötü nefes gibi sorunları engellemeye yardımcı olur. 

 • Diş Temizletme Ne Kadar Sürer?

  Diş temizliği işlemi yalnızca bir seansta tamamlanır. Tek seansta tartar, diş taşı ve sararmış görüntüden kurtulmak Elit Klinik ile mümkündür.

 • Diş Taşı Temizliği Fiyat Nedir?

  Diş temizletme fiyatı; bireyin diş durumu, uygulanacak tedavi yöntemi ve kullanılacak ekipmana bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Diş taşı temizliği Yeni nesil diş protez fiyatları Elit Klinik’te ulaşılabilir bir fiyatlandırma garantisiyle, kapsamlı ön muayene sonrasında belirlenmektedir.

 • Diş Temizletme Kalıcı Mıdır?

  Elit Klinik’te gerçekleştirilen diş temizletme işleminin etkisi uzun sürelidir. Diş temizletme işleminin kalıcılığını artırmanız için daima ağız ve diş sağlığınıza özen göstermeniz ve uygun bir diş macunu kullanmanız önerilmektedir.

 • Diş Temizletme Zararlı Mıdır? 

  Hayır, diş temizletme (diş temizliği) zararlı değildir; aksine, düzenli diş temizliği, ağız sağlığını korumak ve çeşitli diş problemlerini önlemek için önemlidir. 

 • Diş Taşı Temizletmek İçin Anestezi Gerekir Mi?

  Hayır, diş taşı temizletmek genellikle anestezi gerekmeden tamamlanabilen ağrısız bir prosedürdür. Ancak hastanın güvenini ve konforunu sağlamak amacıyla lokal anestezi uygulanabilir.