Diş Kaplama

İstanbul Kağıthane’de kapladığı 18.000 m² kapalı alanıyla dünyanın en büyük ilk estetik ve tıp merkezi olan Elit Klinik, ağız ve diş sağlığına verdiği değerle gerçekleştirdiği kaplama işlemlerinde amacını fonksiyonel ve estetik olarak kusursuz bir gülümseme yaratmaya konumlamıştır.

20.000’den fazla kişiye kazandırdığımız sağlıklı gülümsemenin gururuyla sürdürlüğümüz diş estetiği tedavilerinde kullandığımız kaliteli E-max ve zirkonyum kaplamalar ile gülüşünüzü yeniden tasarlıyor, yeni gülümsemenizle yenilenen imajınızı destekliyoruz.

Hızlı Randevu

Diş Kaplama Nedir? 

Diş kaplama, dişin ön yüzeyine E-max veya zirkonyum malzemeden tasarlanmış bir yapyla dişin estetik görünümünü düzeltmeyi amaçlayan dental kozmetik işlemidir.

Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Elit Klinik dental kaplama seçenekleri arasında porselen kaplama, zirkonyum kaplama, E-max kaplama, lamine kaplama, yaprak diş kaplama gibi seçenekler bulunmaktadır.

Herkes Kaplama Yaptırabilir Mi?

Diş kaplaması, genelde sağlıklı dişlere sahip olan ve estetik düzeltilmeye ihtiyaç duyan birçok kişi için uygundur, ancak kişinin öznel durumu diş hekimi tarafından değerlendirilmelidir

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Elit Klinik diş kaplama süreci; hasta memnuniyeti, estetik başarı, kaplamaların ağız ve diş yapısına uyumluluğu ön planda tutularak gerçekleştirilmektedir.

Kişiselleştirilmiş Tedavi

Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek kapsamlı bir değerlendirme sonunda kişiselleştirilmiş tedavi planınız oluşturulur.

Hazırlık

Tedavi planınız sonucunda sizin için uygun olan kaplama yöntemi belirlenerek ağız sağlığınız kontrol edilir ve hazırlıklara başlanır.

Elit-Lab

Elit Klinik Laboratuvarlarında sizin için özel olarak tasarlanmış üst düzey kaplamalarınız hazırlanır.

Son Dokunuşlar

E-max ve zirkonyumdan üretilmiş, metal içermeyen diş kaplamaların dişlerinize yerleştirilmesi ile tedaviniz tamamlanır.

Elit Klinik’te Zirkonyum Diş Kaplama

Elit Klinik, diş kaplama alanında benimsediği bilimsel metodolojiyi yüksek kalite standartları ile birleştirerek uzun ömürlü sonuçlar garanti eder. Kliniğimizde kullanılan E-max kaplama, üst düzey kalite için en çok tercih edilen yöntemdir. 15 yıldan fazla süren dayanıklılığı, diş ve damaklara doğal bir şekilde uyum sağlaması ve estetik açıdan kusursuz görünmesi ile diş hekimlerimizin ortak tercihidir.

E-max kaplama; diş renginizi düzenler, dişlerin şekil ve boyutunu eşitler, diş aralıklarını doldurarak gülüşünüzde doğal ve dengeli bir görünüm sağlar. Elit Klinik olarak amacımız, minimal müdahale ile gülüşünüze kalıcı bir estetik kazandırmaktır.

Hızlı Randevu

Diş Kaplama Sık Sorulan Sorular

 • Porselen Diş Kaplama Neden Yapılır? 

  Diş kaplaması, estetik düzelme, diş rengindeki bozuklukların giderilmesi, çatlak ve kırıkların onarılması, diş şeklinin düzeltilmesi, aralıkların kapatılması gibi nedenlerle uygulanmaktadır.

 • Kaplama Yaptırmak Ne Kadar Sürer?

  Diş kaplama işlemleri hastanın sağlık durumuna bağlı olarak birbiri arasında en fazla 3-4 gün ara olmak şartıyla en az 2, en fazla 3 seans sürmektedir. Tedaviden 1-2 hafta sonra tam iyileşme gözlemlenmektedir.

 • Diş Kaplama Fiyat Nedir?

  Elit Klinik gerçekleştirdiği diş tedavisi işlemlerinde kaliteliyi ulaşılabilir fiyatlara sunmasıyla dünya genelinde binlerce hasta tarafından tercih edilen bir estetik ve sağlık kuruluşudur.

 • Diş Kaplama Kalıcı Mıdır?

  Kullandığımız Nobel Biocare onaylı E-max ve zirkonyum malzeme sayesinde, Elit Klinik’te gerçekleştirilen her diş sağlığı ve estetiği tedavisinin sonunda 5 yıl geçerli bir garanti belgesi verilmektedir.

 • E-Max Zirkonyum Farkı Nedir?

  Emax kaplama zirkonyum ya da porselen kaplamaya göre daha dayanıklı, daha uzun ömürlü ayrıca damak ve diş etlerine maksimum uyumludur.

 • Kaplama Dişin Ömrü Kaç Sene?

  Elit Klinik’te yaptırdığınız E-max diş kaplaması, 15 yıldan fazla süren bir dayanıklılığa sahiptir.