Dahiliye

Kaliteli Hizmet ve Uzman Bakım

Elit Klinik dahiliye bölümü, iç hastalıkları alanında uzmanlaşmış hekimleri ve modern tıbbi teknolojiyi bir araya getirerek hastalarına kapsamlı bir sağlık hizmeti sunar. Bu birim, genel sağlık sorunlarından kronik hastalıklara kadar geniş bir yelpazede tanı, tedavi ve takip hizmetleri ile hasta memnuniyetini en üst seviyede tutar.

Dahiliye nedir?

Dahiliye, genel sağlık sorunlarına odaklanan ve iç hastalıklarıyla ilgilenen bir tıp dalıdır. Elit Klinik’te dahiliye bölümü; diyabet, böbrek, akciğer, kan hastalıkları, kalp, sindirim sistemi gibi ortaya çıkan çeşitli hastalıkların tanı, tedavi ve takibi ile ilgilenir. Hastalar, genel sağlık kontrolleri, kronik hastalıkların takibi ve genel sağlık sorunlarına dair uzman tavsiyeleri için Elit Klinik Kağıthane dahiliye bölümünden randevu alabilirler.

Dahiliye Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar
Dahiliye doktorları, iç hastalıklarıyla ilgilenir ve geniş bir yelpazedeki hastalıklara odaklanır.

Elit Kliniğin alanında uzman doktorları; özellikle diyabet, kalp, akciğer, böbrek, sindirim sistemi gibi iç organlardaki sağlık sorunlarına tanı koyar, tedavi uygular ve hastaların genel sağlık durumları ile ilgili çözümler sunar.

İç Hastalıkları (Dahiliye) Bölümünde Hangi Testler Yapılır?
İç Hastalıkları (Dahiliye) Bölümünde bir dizi tanısal test ve inceleme gerçekleştirilir. Kan tahlilleri, lipid profili, kan şekeri ölçümleri, böbrek fonksiyon testleri gibi laboratuvar testleri sıkça uygulanır. Ayrıca, elektrokardiyogram (EKG), röntgen, ultrason, bilgisayarlı tomografi (BT) gibi görüntüleme testleri de kullanılır.

 

İç hastalıkları neleri kapsar?

İç hastalıkları; diyabet, kan hastalıkları, kalp, böbrek, akciğer, tiroid, kolesterol, hipertansiyon, romatizmal hastalıklar, sindirim sistemi gibi çeşitli iç hastalıkların tedavisini kapsar.

İç hastalıkları doktoru ne iş yapar?

İç hastalıkları doktorları; diyabet, kan hastalıkları, kalp, böbrek, akciğer, sindirim sistemi gibi genel sağlık sorunlarına odaklanarak tanı, tedavi ve takip hizmetleri sağlar.

İç hastalıkları muayenesi nasıl gerçekleşir?

İç hastalıkları muayenesi, genellikle tıbbi geçmişin değerlendirilmesi, fiziksel muayene ve gerektiğinde laboratuvar testleri içerir.

Dahiliye doktorları hangi organ sistemleri ile ilgilenir?

Dahiliye doktorları genellikle kalp, akciğer, böbrek, sindirim sistemi gibi iç organ sistemleri ile ilgilenir.

Dahiliye muayenesi nasıl geçer?

Dahiliye muayenesi genellikle tıbbi geçmişin değerlendirilmesi, fiziksel muayene ve gerekirse laboratuvar testlerini içerir.

Dahiliye uzmanına hangi durumlarda başvurulmalı?

Dahiliye uzmanına genel sağlık sorunları, kronik hastalıkların takibi, genel sağlık kontrolü ve belirli iç organ sistemleriyle ilgili şikayetler için başvurulabilir.

İç Hastalıkları Bölümünde hangi testler yapılır?

İç Hastalıkları Bölümünde kan tahlilleri, lipid profili, EKG, röntgen gibi bir dizi test ve inceleme yapılır.

İç Hastalıkları muayenesi sırasında hangi tür kan testleri istenir?

İç Hastalıkları muayenesi sırasında genellikle kan şekeri, tam kan sayımı, böbrek fonksiyon testleri gibi çeşitli kan testleri istenir.

İç Hastalıkları doktoru neden görüntüleme testleri isteyebilir?

İç Hastalıkları doktoru, hastanın iç organlarıyla ilgili detaylı bilgi almak amacıyla görüntüleme testleri, veya röntgen isteyebilir.

dahiliye

Hemen Randevu Oluşturun, Size En Kısa Sürede Ulaşalım

Hızlı Randevu

Privacy Policy
Untitled
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden
Hidden